🇨🇿 Za 7 týdnů jdeme na věc

Ahoj všem,

čas zběsile pádí a již za necelé dva měsíce budeme společně svatebně juchat. Abychom odstranili jakýkoli informační deficit, který byste mohli mít, na následujících řádcích sepisujeme stěžejní informace.

Na koho se obrátit

S blížícím se datem svatby se dost možná budou objevovat věci, na které se budete chtít zeptat. Abychom to všichni zvládli s klidem, prosíme vás o následující.

Do konce srpna se ozývejte přímo jednomu z nás dvou – ať už emailem, telefonem, či přes DM.

V posledních dvou týdnech před svatbou se však už obracejte primárně na svědky. Jejich kontaktní údaje najdete zde.

Hana Svobodová — svědkyně
+420 737 906 274
hanelos923@gmail.com

Jiří Kabelka — svědek
+420 721 980 585
j.kabelka@gmail.com

Ubytování

Pokud jste nám zatím nedali vědět nebo jste ohledně ubytování na místě změnili plány, zavolejte nám nebo napište, prosím, a to nejpozději do 5. srpna.

Ubytování bude zajištěno převážně přímo na místě (pro dobrodružnější povahy nabízíme i možnost přespat ve stanu na stanové loučce), případně vám zajistíme nocleh v penzionu v Poličce (vzdálené cca 7 minut autem, odvoz na místo domluvíme).

Doprava na místo

Přestože nás to mrzí, vlakem, ani autobusem se až na místo, bohužel, nedostanete. Pokud budete mít volná místa v autě, nebo naopak problém se na místo dostat, dejte nám (od září svědkům) vědět. Budeme rádi, když to zvládneme co nejekologičtěji jen s takovým počtem aut, který je nezbytný.

Co na sebe

TLDR;
Casual, smart / semi casual

Co se týká oblečení, máme dvě striktní pravidla.

  1. Ve vašem outfitu vám musí být dobře a pohodlně.
  2. Nesmíte vypadat lépe než nevěsta a ženich.

Dodržet druhé pravidlo je samozřejmě důležitější.

Jelikož svatba se bude konat na bývalém statku a celkové vyznění svatby má být neformální a co nejvíc pohodové, volte oblečení v podobném duchu: jednoduché, lehké, uvolněné.

Ženy, velkou večerní nechte tentokrát doma a radši dejte přednost něčemu méně formánímu, ale o to pohodlnějšímu. Slovníkem pana Špačka řečeno, nic nezkazíte dress codem “smart casual”. Čili zvolte takové oblečení, ve kterém se budete cítit dobře, a přesto mimořádně.

Boty volte takové, abyste zvládly přechod přes louku za penzionem, na které se bude konat obřad. Zároveň část prostoru uvnitř penzionu je zatravněná. Lodičky s vysokým podpatkem proto určitě nechte doma.

Pánové by zas měli nechat doma jejich frajerské obleky a saka a místo toho zvolit světlou košili a jednoduché kalhoty – ať už tmavě modré, hnědé, šedé, či jiné barvy. Pokud se rozhodnete nevzít si ani kravatu, ani motýlek, je to naprosto v pořádku. Stejně tak však v opačném případě.

Dárková politika

Co vybrat jako svatební dárek může být mnohdy obtížné. Zatímco svatebčané by rádi pojali dárek jako překvapení, novomanželé preferují dárky, které je tolik nezaskočí. Proto jsme se shodli na částečném kompromisu. Můžete

  1. dát libovolný dárek pasující do obálky (což nemusí být nutně jenom peníze),
  2. nebo nás napřímo kontaktovat, abychom společně našli řešení.

Ať už tak či onak, není potřeba nic přehánět.

Program v kostce

Svatební obřad začne ve 14:00 na louce za penzionem, proto prosíme všechny, aby se dopravili na místo nejpozději do 13:00.

Po obřadu bude následovat přípitek a pozdní oběd formou rautu. A pak už se budeme jen bavit, radovat, veselit, zpívat a tancovat (samozřejmě taky popíjet a hodovat) až do rána.

Příště se dozvíte

Zhruba dva týdny před svatbou mezi vás pošleme ještě jeden příspěvek s detailnějším programem – pokud do té doby nějaký vymňoukneme – a aktuálními informacemi. Například jaká (pokud nějaká) budou muset být covidová opatření – v závislosti na pandemické situaci na konci prázdnin. Nebo o možnostech rozvozu zpět domů.

Budeme zpět.

marcela.svobodova23@gmail.com
vojta.kabelka@gmail.com

%d blogerům se to líbí: